به معرفی پلی استیشن 5 نزدیک می‌شویمنوشته شده توسط: در تاریخ:

پلی استیشن 5

اگر جز گیمرهای حرفه‌ای هستید و یا از طرفداران پلی استیشن‌ و ایکس باکس‌ هستید با نزدیک شدن به پایان سال 2019 میلادی منتظر معرفی پلی استیشن 5 (PS5) و نسل جدید ایکس باکس (XBOX) باشید. پیش بینی‌ در خصوص این تکنولوژی تا معرفی رسمی آن، با توجه به سیاست های این کمپانی چندان دشوار نیست.
سونی با معرفی پلی استیشن 5 درصدد است که جامعه گیمر‌های حرفه‌ای را پیش از پیش جذب خود کند. پلی استیشن 5 با سخت افزار قدرتمند خود که برای اجرای بازی‌های گران با گرافیک بالا طراحی شده است قطعا اولین انتخاب گیمرهای حرفه‌ای خواهد بود. این بار سونی قصد دارد گیمرهای فوق حرفه ای خود را پیش از پیش منتظر نگذارد و مدل پرو پلی استیشن 5 را همزمان با عرضه پلی استیشن 5 رونمایی کند. سونی با عرضه همزمان دو مدل پلی استیشن 5 و مدل پرو آن قصد دارد بتواند همه را به دنیای نسل جدید کنسول های بازی خود وارد کند.
مصاحبه‌های اخیر با یکی از مدیران استودیوهای بازی (شاون لیدن) این کمپانی در خصوص تولید بازی‌های انحصاری نشان می‌دهد که این کمپانی به دنبال خلق تجربه جدیدی از بازی برای کاربران با روی آوردن به گرافیک بالا و داستانی شدن بازی‌ها می باشد. در حال حاضر 13 استودیو ساخت بازی زیر نظر کمپانی سونی در حال ساخت بازی‌های انحصاری برای این شرکت و نسل جدید پلی استیشن هستند. در مصاحبه‌ای دیگر این مدیر مسئول اظهار کرده است که ممکن است تعدادی از بازی‌های که تحت مالکیت سونی هستند تنها در انحصار پلی استیشن نباشند، این سیاست شبیه به سیاست اتخاذ شده توسط مایکروسافت برای بازی ماینکرفت می‌باشد. پس دور از انتظار نیست در نسل نهم این بازی‌ها‌‌، بازی‌هایی از سوی این کمپانی عرضه شوند که بر روی پی‌سی‌ها و سایر کنسول‌های بازی قابل اجرا باشند.
Backward compatibility قابلیت دیگری است که در نسل بعدی پلی استیشن‌ها با آن مواجه خواهیم بود. با در نظر گرفتن این قابلیت‌ برای پلی استیشن 5 می‌توانید بازی‌های پلی استیشن 4 را بر روی آن اجرا کنید، ضمن آنکه سونی به دنبال ورود به حوزه استریم بازی نیز می‌باشد و با مایکروسافت نیز قرارداد تجاری نیز منعقد کرده است. این سرمایه گذاری سونی بر روی بازی‌های چند پلتفرمی و حوزه استریم، کاربران نسل جدید پلی استیشن را بیشتر از گذشته خواهد کرد.

اخباربازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *