نسل جدید بردگیم‌ها در ترکیب با واقعیت افزودهنوشته شده توسط: در تاریخ:

بردگیم واقعیت افزوده

پیش از آنکه بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی به محبوبیت کنونی برسند، بازی های رومیزی اصلی ترین سرگرمی خانواده‌ها و دورهمی‌ها بودند. با محبوب شدن بازی‌های ویدیوئی و افزایش روزافزون جذابیت‌های آن‌ها، بازی‌های رومیزی به حاشیه رانده شدند. اما این بار کمپانی‌های تولید کننده بازی‌های رومیزی به فکر افتاده اند تا شکل جدید و مدرنی از بازی های رومیزی را عرضه کنند که تلقی از بازی‌های رومیزی و ویدئویی خواهند بود.
شرکتی با نام Tilt Five که مدیریت آن را جری السورث برعهده دارد درصدد است در سال آینده سیستم بازی جدید خود به بازار عرضه کند. جری السورث که از برنامه نویسان شرکت بازی سازی Valve بود که با مطرح کردن ایده عینک واقعیت افزوده پروژکتوری موجب تاسیس شرکت Technical Illusions شد. اولین نسخه هدست castAR محصولی بود که در این شرکت تولید شد. با وجود حمایت‌های مالی که از این شرکت صورت گرفت دیری نگذشت که شرکت تعطیل شد اما جری السورث و جمعی از همکارانش کمپانی Tilt Five را تاسیس کردند. حال این کمپانی قصد دارد از هدست واقعیت افزوده رومیزی یا بردگیم خود رونمایی کند. این تیم با حضور در رویدادهای همچون PAX West و GenCon دمویی از سخت‌افزار جدید خود به نمایش گذاشتند. حضاری که فرصت استفاده از این هدست جدید را داشته‌اند پیشرفت آن را در مقایسه با هدست castAR اذعان کرده‌اند.
هدست جدید در مقایسه با هدست قبلی، طراحی کاربرپسندانه‌تری دارد. وزن کمتر آن نسبت به نمونه قبلی احساس بهتری به کاربر در حین بازی می‌دهد. عینک واقعیت افزوده که متشکل از لنزها، دو دوربین و میکروپروژکتورهای داخلی می‌باشد، عکس های سه بعدی را به کمک LEDهای مادون قرمز از کامپیوتر یا گوشی های هوشمند بر روی یک سطح منعکس می‌کنند و در نهایت تصویر را برای کاربر خلق می‌کند. این محصول میدان دید 110 درجه‌ای برای کاربران فراهم می‌کند که میدان دید عریض‌تری نسبت به محصولات مشابه دارد. در دموی این محصول نشان داده شده است که کاربران می توانند با دستان خود اشیا را جابه جا کنند و با نزدیک کردن سر به اشیا جزئیات بیشتری از آن ببینند.
Tilt Five به دنبال خلق تجربه‌ای جدید برای بازی‌های رومیزی می‌باشد. این تیم قصد دارد با قرار دادن بازی‌های رومیزی در کنار بازی‌های ویدئویی، به این شیوه از بازی‌ها جانی دوباره دهند. با اضافه کردن قابلیت‌هایی چون ذخیره‌سازی بازی، بازی با دوستان از راه دور و همچنین استریم بازی‌ها برروی یوتیوب و توییچ می‌تواند به این سبک از بازی‌ها جذابیت ویژه‌ای بدهد.
کمپانی Tilt Five قیمت پایه پکیچ خود را که شامل عینک هوشمند، کنترلر و صفحه بازی مخصوص می باشد معادل 299 دلار ارزش‌گذاری کرده است و زمان عرضه آن را تا اواخر بهار آینده تعیین کرده است.

اخباراخبار بازیبازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *