دید در شب و حالت شب هوشمند در دوربین مداربستهنوشته شده توسط: در تاریخ:

حالت شب هوشمند دوربین مداربسته

اساسا هدف از نصب دوربین مداربسته در یک فضا ، نظارت و کنترل بر آن می‌باشد. از آنجایی که در هنگام شب و با تاریک شدن هوا امکان وقوع جرم و جنایت افزایش می‌یابد ، نظارت بر فضا در هنگام شب نیز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. پس انتخاب دوربین مداربسته ای که در تاریکی شب نیز امکان نظارت بر فضا برای شما فراهم کند، ضروری است.
امروزه کمتر دوربین مداربسته‌ای را پیدا می‌کنید که به تکنولوژی دید در شب مجهز شده باشد. کمتر برند تولیدکننده‌ی دوربین مداربسته‌ای وجود دارد که از این مزیت مهم در محصولات خود استفاده نکند. چرا که چشم پوشی از این قابلیت کاربردی زمینه‌ی شکست محصول را فراهم خواهد کرد.
اما اینکه دوربین های مداربسته چگونه در هنگام شب با وجود آنکه نور محیط بسیار کم است تصویر با کیفیتی تشکیل می‌دهند سوالی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.
تشکیل تصویر توسط دوربین های مداربسته در هنگام شب به کمک LEDهای مادون قرمز امکان پذیر می‌شود. همان طور که می‌دانید مادون قرمز در زمره امواج الکترومغناطیسی قرار می‌گیرد و توسط چشم انسان قابل رویت نمی‌باشد. قابلیت دید در شب دوربین های مداربسته با استفاده از این طیف نوری فراهم می‌شود. LEDهای که تولیدکننده اشعه مادون قرمز می‌باشند، در هنگام تاریکی فعال می‌شوند و با ساطع کردن این اشعه و جذب بازتاب‌های آن توسط فیلترهای تصویر دوربین مداربسته ، تصویری سیاه و سفید تشکیل می‌دهند.
اما صرفا ساطع کردن و جذب اشعه مادون قرمز برای تشکیل تصویری با کیفیت کافی نمی‌باشد. اگر در هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته، صرفا به این نکته توجه کنید که دوربین مداربسته از قابلیت دید در شب برخوردار است و از توجه به سایر نکات ضمنی اجتناب کنید، حتما پشیمان خواهید شد.
از قابلیت حالت شب هوشمند (Smart IR) غافل نشوید ;
اساسی‌ترین مشکلی که مادون قرمز می‌تواند در کیفیت تصاویر ایجاد کند، اشباع آن است. یعنی اگر افراد یا اجسام به دوربین مداربسته نزدیک شوند، تصویر آن‌ها بسیار روشن خواهد شد به صورتی که دیگر امکان احراز هویت نخواهید داشت. برای جبران این مشکل دوربین باید به قابلیت حالت شب هوشمند (Smart IR) مجهز باشد. حالت شب هوشمند (Smart IR) به دوربین این امکان را می‌دهد که میزان تابش اشعه مادون قرمز را بر اساس فاصله افراد یا اجسام از دوربین تنظیم کند. این قابلیت می‌تواند تا حد زیادی از اشباع تصویر اجسام نزدیک بکاهد.

آموزش دوربین مدار بستهدوربین مداربستهمقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *