هوشمند سازی مدارس

مدرسه هوشمند

مدرسه هوشمند خود را بسازید

مدرسه هوشمند چیست؟

مدرسه‌ای فیزیکی است که آموزش‌های آن مبنی بر فناوری اطلاعات است، هدف مدرسه هوشمند بالا بردن مشارکت اطلاعات با عناصر مدرسه و بالا بردن تعادل و یادگیری بین دانش آموزان در چنین مدرسه‌ای است. از مهم‌ترین ویژگی‌های مدرسه هوشمند این است که دانش آموزان با خلاقیت بالا اقدام به یادگیری مفاهیم کرده و به طور کلی محیط مدرسه فضایی را ایجاد می‌کند تا دانش آموزان با انگیزه و رغبت در مجموعه باشند. از دیگر اهداف مدرسه هوشمند ایجاد تنوع در فضای مدرسه است و باعث می‌شود دانش آموزان مجبور نباشند در فضای یکنواخت آموزش ببینند و با علاقه بیشتری درس را فرا گیرند. گروه مهندسی یکتا سرویس با به کارگیری متخصصین حرفه‌ای آمادگی تبدیل مدارس شما به مدرسه هوشمند را داشته و همچنین آماده ارائه خدمات پشتیبانی مدارس هوشمند می باشد.

خدمات کامپیوتری مدارس

خدمات کامپیوتری مدارس

کامپیوترها اصلی ترین دستگاه های هر مجموعه می باشند و برای مدارس به منزله ستونی اصلی می باشند. انجام کلیه‌ی خدمات کامپیوتری اعم از خدمات نرم افزاری، سخت افزاری و شبکه و … را مهندسین یکتا سرویس به صورت تخصصی برای مدارس شما پیاده سازی می کنند.

نصب و راه اندازی تجهیزات مدرسه هوشمند

تجهیزات هوشمند سازی

هوشمندسازی مدارس با بهره گیری از تجهیزات هوشمندسازی امکان پذیر خواهد بود. بردها یا تخته های هوشمند، تبلت ها و کامپیوترها، ویدئوپروژکتورها و … همگی وسایلی هستند که برای تبدیل مدرسه ای سنتی به مدرسه ای هوشمند باید به بدنه کلاس ها افزوده شوند. گروه مهندسی یکتا سرویس پروسه تهیه تا نصب و راه اندازی دستگاه های هوشمند را برای مدارس شما با متخصصین حرفه ای انجام می دهد.

طراحی سایت و سامانه مدرسه هوشمند

سامانه و سایت مدارس

هر مدرسه ای نیازمند به یک سایت یا سامانه برای اطلاع رسانی و برقراری ارتباط با دانش آموزان و اولیا می باشد. گروه مهندسی یکتا سرویس ضمن آمادگی جهت طراحی یا به روزرسانی سایت مدارس شما، سامانه ای اختصاصی و رایگان در اختیار مدارس قرار خواهد داد.

تجهیزات مدرسه هوشمند

_
راه اندازی تجهیزات مدرسه هوشمند

اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز برای تبدیل یک کلاس یا مدرسه به کلاس یا مدرسه هوشمند تخته هوشمند و ویدئو پروژکتور است. تخته یا برد هوشمند وسیله ای است که تصویر منعکس شده بر روی آن به کمک یک ویدئو پروژکتور را به تصویری پویا و قابل ویرایش تبدیل می کند. کنترل، ویرایش و تغییرات برد هوشمند می تواند به کمک قلم و یا با لمس دست اتفاق بیفتد. بردهای هوشمند معمولا از طریق کابل usb به کامپیوتر متصل می شوند. مدل های جدیدتر نیز از قابلیت اتصال بیسیم با استفاده از تکنولوژی بلوتوث برخوردارند. برای نمایش تصویر کامپیوتر بر روی اکثر تخته های هوشمند نیاز به یک ویدئوپروژکتور می باشد تا تصویر به وسیله آن بر روی برد هوشمند منعکس شود.

نصب و راه اندازی برد هوشمند

بردهای هوشمند جایگزین مناسب و واکنش پذیری به جای تخته وایت بردها و پرده های نمایش ساده هستند که کم کم جای خود را در مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاهی، اتاق های جلسات و سالن های کنفرانس باز می کنند. استفاده از بردهای هوشمند امکانات جالبی چون ذخیره اطلاعات یادداشت شده را فراهم میکند که در صورت نیاز می توان از فایل ذخیره شده پرینت گرفته و یا آن را در مکان مورد نظر بارگذاری کرد تا در دسترس همه اعضا قرار گیرد. مدرسان با استفاده از این قابلیت می توانند بر جذابیت های تدریس بیافزایند و مشارکت و بازدهی دانش آموزان را افزایش دهند.

تجهیزات اداری همواره نیازمند رسیدگی و بررسی می باشند، بهره گیری از خدمات سرویس و نگهداری تجهیزات اداری به صورت دوره ای می تواند، مجموعه ی شما را از خرابی ها نا به هنگام تجهیزات و ایجاد اختلال در فرآیند کاری حفظ کند. یکتا سرویس آماده ارائه انواع خدمات جهت سرویس مداوم تجهیزات اداری مدارس شما می باشد.

 • نصب و راه اندازی ویدئوپروژکتورها
 • نصب و راه اندازی بردهای هوشمند
 • عیب یابی انواع لوازم اداری
 • شارژ کارتریج در محل
 • نصب انواع لوازم جانبی مانند پرینتر، اسکنر، وبکم، دستگاه کپی و …
 • نصب و راه اندازی دوربین مداربسته
 • خدمات UPS وکابل کشی برق و زیر ساخت ها
 • خدمات سانترال
خدمات مابستن
_

خدمات کامپیوتر ویژه مدارس

_

کامپیوترها اساس کلاس های هوشمند می باشند. تمامی اجزای کلاس های هوشمند، به وسیله کامپیوترها مدیریت می شوند. اجزای کلاس هوشمند از جمله ویدئو پروژکتورها، تخته ها یا بردهای هوشمند و … همگی از کامپیوتر ها دستور می گیرند. اختلال در سیستم ها می تواند کلاس را منحل کرده و یا زمان زیادی را از دانش آموزان و مدرسان بگیرد. در نتیجه چک کردن مداوم سیستم ها و سایر اجزای کلاس هوشمند ضرورتی انکار ناپذیر است. گروه مهندسی یکتا سرویس آماده ارائه انواع خدمات کامپیوتری جهت به روز نگه داری کلاس های هوشمند می باشد.

 • نصب انواع سیستم عامل ها و نرم افزارها | نصب انواع نرم افزارهای اداری، مالی، آموزشی و تخصصی | به روزرسانی و عیب یابی های نرم افزاری
 • ارتقاء سیستم ها | نصب و یا تعویض قطعات در محل | ویروس یابی سیستم و شبکه | ریکاوری هارد
 • خدمات راه اندازی شبکه | ارائه خدمات پشتیبانی شبکه | کابل کشی و ایجاد زیرساخت های شبکه
 • امنیت شبکه | طراحی دیتا سنتر | ذخیره سازی و پشتیانی گیری اطلاعات شبکه

اتصال و ارتباطات کامپیوترها در مدارس هوشمند نیازمند راه اندازی شبکه می باشد. راه اندازی انواع شبکه و ایجاد زیرساخت ها و تجهیزات مورد نیاز آن برای مدارس توسط گروه مهندسی یکتا سرویس قابل اجرا می باشد. عیب یابی و پشتیبانی شبکه مدارس نیز توسط گروه مهندسی یکتا سرویس انجام می شود.

_

طراحی سایت و سامانه مدارس

_

امروزه که هر ارگان و نهادی نیازمند به یک وب سایت جهت معرفی خود می باشد، هر مدرسه نیز نیازمند وب سایتی که به وسیله آن امکانات و مربیان خود را معرفی کند و به وسیله آن تعامل بین دانش آموزان، اولیا و مربیان را تسریع کند. یک مدرسه به عنوان نهادی آموزشی باید وب سایتی به روز و جامع داشته باشد. قابلیت هایی که وب سایت یک مدرسه ارائه میدهد می تواند نشان دهنده میزان اهمیتی باشد که مدیران مدرسه برای نظام آموزشی، دانش آموزان و اولیا آنها قائل هستند. هر مدرسه هوشمند نیازمند وب سایتی ست که به وسیله آن با دانش آموزان و والدین آن ها ارتباط موثر برقرار کند و جدیدترین اخبار مدرسه و به روزترین خبرهای آموزشی و علمی را با آن ها به اشتراک بگذارد. هر دانش آموز با ورود به حساب کاربری خود بتواند از امکانات ویژه ای که برای اعضا فراهم شده است، بهره مند شود مثلا به صورت آنلاین در سامانه خود کارنامه و ریز نمرات را ببیند، مقالات و آموزش هایی که ویژه اعضا می باشد را مطالعه کند و از امکانات متنوع آن بهره مند شود. گروه مهندسی یکتا سرویس در این زمینه نیز آماده ارائه خدمات به مدارس می باشد.

طراحی وب سایت مدرسه

سامانه اطلاع رسانی مدارس در کنار سایت مدارس باید به عنوان مکمل ایفای نقش می کند. به کمک این سامانه می توان ارتباط بین اولیا و مربیان را آسان تر کرد. اطلاع رسانی از طریق سامانه مدارس می تواند موثرتر باشد، به گونه ای که والدین به سادگی می توانند آخرین اخبار و اطلاعیه های مدرسه، آخرین وظایف محوله به فرزند خود و یا نتایج ارزیابی ها را مشاهده کنند. امکان گفتگو و مکاتبه الکترونیکی میان والدین و مربیان، مشاهده برنامه های درسی، زمان بندی آزمون ها و … می توانند از طریق سامانه مدرسه فراهم شود.

سامانه مدارس هوشمند