قابلیت های دوربین های مداربسته هوشمند

دوربین مداربسته هوشمند

اگر از دسته افرادی هستید که روزانه خبرهای تکنولوژی را دنبال می‌کنند، نباید با مفهوم اینترنت اشیاء بیگانه باشید. همان طور که می‌دانید هدف از ورود اشیا به حوزه اینترنت اشیاء ، هوشمندسازی آن‌ها می‌باشد. دوربین های مداربسته نیز از این حوزه دور نمانده‌اند و ورود آن‌ها به دنیای اینترنت اشیاء، قابلیت‌های بسیاری به آن‌ها افزوده است که دوربین‌های نسل قدیمی از آن‌ها بی‌بهره‌اند. در این مقاله قصد داریم از قابلیت‌های دوربین مداربسته هوشمند صحبت کنیم. قابلیت‌هایی که به واسطه ورود دوربین های مداربسته به حوزه اینترنت اشیاء برای آن‌ها فراهم شده است.
پیش از هر چیز بهتر است کمی در رابطه با IOT ( Internet Of Things) یا اینترنت اشیاء توضیح مختصری بدهیم;
به زبان ساده بگوییم که هر شی‌ای که به حوزه اینترنت اشیا وارد شود می‌تواند با ارسال اطلاعات از طریق شبکه اینترنت با اشیاء دیگری که نقش گیرنده اطلاعات را دارند در سمت دیگر ارتباط برقرار کند. با ورود اشیاء به این حوزه قادر خواهید بود آن‌ها را در بستر اینترنت مدیریت و کنترل کنید و بدین صورت میان دستگاه‌های مختلف از طریق شبکه اینترنت ارتباط ایجاد کرده و کنترل‌های لازم را انجام می‌دهید.
ساده‌ترین نوع کاربرد اینترنت اشیاء در دوربین های مداربسته را شاید بتوان انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی گوشی، لپ تاپ یا سایر دیوایس‌ها دانست همین که اطلاعات دوربین ها از جمله تصاویر، تظیمات و … از طریق اینترنت بر روی گوشی‌ها قابل مشاهده و دسترسی هستند مصداق کوچکی از کاربرد اینترنت اشیا در دوربین های مدار بسته است. این در حقیقت همان ارتباطی است که از طریق اینترنت میان اشیاء ایجاد شده است و از طریق یکی از دستگاه‌ها (گوشی هوشمند) دستوراتی ارسالی شده و در سمت دیگر دستگاهی (دوربین مداربسته) این دستورات را دریافت و اجرا کرده است.
اگر دوربین مداربسته قابلیت پردازش و تحلیل تصاویر را داشته باشد، می‌توان آن را دوربین مداربسته هوشمند دانست و دوربین مداربسته هوشمند با آنالیز تصاویر در صورت تشخیص هر گونه مغایرت ، پیغام یا هشداری را به صورت خودکار برای شخص، اشخاص و یا سایر سیستم‌ها و سنسورها ارسال می‌کند.
دوربین مداربسته هوشمند مزایای زیادی را برای کاربران فراهم می‌کنند. اگر بخواهیم برخی از قابلیت‌های دوربین های مداربسته هوشمند را برشماریم، می‌توانیم به قابلیت ردیابی و تعقیب، قابلیت تشخیص هرگونه حرکت، قابلیت تشخیص تغییرات در محدوده‌ای خاص، محاسبه سرعت خودروها، پلاک خوانی خودروها، تشخیص چهره افراد، قابلیت تشخیص حیوانات خانگی، قابلیت اندازه گیری ابعاد و اندازه ها، شمارش تعداد افراد که به یک مکان وارد یا خارج شده‌اند، قابلیت اتصال و ارسال پیغام و دستور برای سایر سیستم‌ها و سنسور‌ها مانند سیستم‌های اعلان حریق، دزدگیرها و سیستم‌های هشدار و … اشاره کنیم.
در هنگام نصب دوربین مدار بسته، می‌توانید با اعمال تنظیمات لازم بر روی دوربین مدار بسته هوشمند خود با آن‍ها وارد تعامل شوید و هرگونه اطلاعاتی را که نیاز است در طی زمان نظارت بر فضا از طریق آ‌نها جمع آوری کنید به صورت پیغامی بر روی سیستم یا گوشی خود دریافت نمایید.
چنانچه نیازمند انتخاب و یا مشاوره در خصوص دوربین های مداربسته هوشمند هستید می‌توانید از کارشناسان ما در یکتا سرویس کمک بگیرید و از خدمات دوربین مدار بسته ما بهره‌مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *