هر آنچه پیش از نصب دوربین مدار بسته لازم است بدانید

خدمات نصب دوربین مدار بسته

امروزه سیستم‌های نظارت تصویری و دوربین مدار بسته امری لازم و ضروری برای هر صنفی به‌شمار می‌آید. کاربرد این دوربین‌ها علاوه بر کسب و کارها و مشاغل مختلف، به سمت منازل و مناطق مسکونی نیز توسعه‌ یافته است و در بسیاری از این اماکن نصب دوربین مدار بسته امری ضروری است و قوانین بالادستی استانداردهایی را در این‌باره وضع کرده‌اند همچنین برای دریافت خدمات نصب دوربین مدار بسته نیاز به متخصصین و مهندسین زبده دارید. بسیاری از افراد و فروشگاه‌ها بدون داشتن دانش کافی اقدام به فروش و نصب دوربین مدار بسته می‌کنند و این گروه هدفشان فقط فروش است و بسیاری از پارامترها را نادیده می‌گیرند.

1.1  – طراحی و انتخاب سیستم بهینه

هنگام طراحی یک سیستم دوربین مدار بسته پارامترهای متعددی وجود دارد که باید مدنظر قرار گیرد، در بدو امر شاید انتخاب یک دوربین ساده و کابل‌کشی آن برای هرکسی ساده به نظر آید. اما برای انتخاب دوربین و نصب آن نیاز است که گام‌های مختلفی طی شود. ارائه خدمات نصب دوربین مدار بسته در شهرهای بزرگی چون تهران با توجه به گستردگی و وسعت شهر از یک سو و از سوی دیگر ترافیک بالا نیازمند سرویس‌دهی یک شرکت معتبر می‌باشد، شرکتی که بتواند در حداقل زمان نصب و طراحی دوربین را انجام داده و در گام بعد خدمات پشتیبانی و نگهداری دوربین مدار بسته را برای شما فراهم سازند.

1.2  – خدمات نصب دوربین مدار بسته

بسیاری از شرکت‌ها دیده می‌شود که خدمات نصب دوربین مدار بسته خدمات مناسبی ارائه نمی‌کند و اقدامات مهندسی مناسب صورت نمی‌پذیرد. اما برای پایداری و ثبات عملکرد یک سیستم دوربین مدار بسته باید نکات متعددی سنجیده شود. پارامترهای نظیر نویز محیط، درجه حرارت محیط، میزان رطوبت، جنس بدنه، مقدار رزولوشن موردنیاز در نوع کاربری و موارد متعدد دیگر مواردی هستند که باید برای نصب دوربین سنجیده شود.
خدمات نصب دوربین مدار بسته باید توسط شرکت یا اشخاصی صورت پذیرد که بتواند سرویس‌دهی مناسب را برای شما به ارمغان آورد، پشتیبانی 24 ساعته، گارانتی معتبر دوربین ها و تجهیزات جانبی خدمات دوربین مدار بسته می‌باشند که می‌توانند اطمینان خاطر شما را حتی پس از نصب فراهم نماید.
اگر نیاز به نصب دوربین مدار بسته دارید و سیستم شما پیچیدگی خاصی ندارد به شما توصیه می‌کنیم که از پکیج‌های معمولی که دوربین به همراه دستگاه DVR یا NVR و کابل ارائه شده است استفاده کنید و خودتان نصب دوربین مدار بسته انجام دهید، البته اگر این کار را خود انجام دادید خودتان نیز مسئول مخاطرات خواهید بود.

1.3  – ریسک‌ها و تهدیدهای موجود برای سیستم های امنیتی

همواره برای ارائه بهترین خدمات نصب دوربین مدار بسته، تجربه حرف اول را می‌زند. پس از طراحی و نیازسنجی محیط برای دوربین‌های امنیتی و نظارتی نیازمند سنجش مخاطرات فیزیکی خود دوربین های مدار بسته نیز می‌باشد. استقرار هکرها و یا خرابکاران می‌تواند سبب بی‌ثباتی عملکرد دوربین شود. در شهرهای بزرگ همچون تهران که پایتخت ایران است، تفکر و تأمل درباره این مخاطرات حساست بیشتری دارد. یک نفوذگر در گام اول می‌تواند دوربین منصوب در یک محیط را به صورت فیزیکی خراب کند و ارسال تصویر آن را قطع کند. در گام بعدی خرابکار با قطع کابل‌ها و بستر ارتباطی می‌تواند از ارسال تصاویر جلوگیری کرده و سیستم را مختل کند. به همین منظور نصب دوربین مدار بسته درنظرگیری وجوه زیادی را می‌طلبد. فرض کنید در خرابکاری‌هایی که در چند سال گذشته در تهران رخ داد، اگر سیستم‌های دوربین مدار بسته به‌درستی عمل نمی‌کردند، شاید شناسایی خرابکاران و بازپس‌گیری اموال مسروقه غیر‌ممکن می‌شد.
نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه نیز باید با در نظرگیری جوانب امنیتی انجام شود، در نظرگیری آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدها می‌تواند از هک شدن دوربین جلوگیری کند، این کار برای کاربران معمولی سخت و پیچیده است اما برای کارشناسان زبده و کار بلد ممکن است و درمجموع سد مقاوم و سپر محکمی را در برابر نفوذ گران ایجاد خواهد نمود. 

1.4  – انتقال تصویر دوربین مدار بسته

در بسیاری از مواقع پس از دریافت خدمات نصب دوربین مدار بسته شما نیاز به انتقال تصویر خواهید داشت. یکی از روش های متداول انتقال تصویر استفاده از اینترنت  می‌باشد. برای این کار باید یکی از روش‌های سرویس‌دهی اینترنت نظیر ADSL و یا LTE  را استفاده کنید و پس از نصب مودم و پیکربندی آن و مشخص شدن ارائه سرویس اینترنت در گام بعد تنظیمات انتقال تصویر را انجام دهید. کارشناسان یکتا سرویس پس از نصب دوربین می‌توانند انتقال تصویر را هم برای دوربین‌های آنالوگ و هم برای دوربین‌های تحت شبکه برای شما پیکربندی نمایند تا شما همواره در هر منطقه از جهان و در هر زمان به این تصاویر دسترسی داشته باشید. تکنیک‌های کنونی که در مودم‌ها و یا DVRها وجود دارد، به شما کمک می‌کند نیاز به خرید آدرس آی پی ثابت نداشته باشید و با استفاده از شبکه‌های ابری می‌توانید تصاویر را در اینترنت مشاهده کنید اما اگر محیط محرمانه و یا نیمه امنیتی دارید در نظرگیری ملاحظات امنیتی برای شبکه ابری شما گزینه مهم و جدی است.

1.5  – نصب دوربین مداربسته در محیط‌های مختلف

هنگام انتخاب دوربین مدار بسته یکی از نکات و پارامترهای مهم در نظر گرفتن نوع درجه حفاظت دوربین است. دوربین می‌تواند به‌صورت درونی و یا برونی نصب گردد. دوربین‌هایی که در محیط های بیرونی نصب می شوند دارای درجه محافظت از گرد و خاک و آب هستند و به عبارتی واتر پروف می‌باشند ما دوربین های درونی از درجه محافظت کمتری برخوردارند و اگر در محیط های بیرونی نصب شوند خواهند سوخت. با توجه به درجه حرارت محیط شما برای انتخاب دوربین‌های بیرونی یا درونی باید دوربینی را انتخاب کنید که با محدوده درجه حرات محیط سازگار باشد. برای نصب دوربین مدار بسته در تهران بهتر است دما 20- تا 50 درجه را همواره در نظر بگیرید و یادتان باشد علاوه بر درجه حرارت محیط خود دستگاه نیز گرما تولید می‌کند و این دو عامل به مرور زمان دوربین را مستهلک خواهند کرد.

مهندسین یکتا سرویس برای نصب دوربین مدار بسته در تهران همواره پاسخگوی شما هستند و می‌توانند با ارائه پروپوزال و راهکار جامع بهترین روش را برای شما فراهم کنند و اگر در زمینه انتخاب نوع سیستم مدار بسته، تحت شبکه بودن و یا آنالوگ بودن دو به شک هستید همین امروز با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما بهترین راهکار را به شما پیشنهاد کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.