نسخه IOS 12.4 جیلبریک می‌شود

جیلبریک نسخه 12.4 سیستم عامل IOS

اپل در آخرین به روزرسانی سیستم عامل ios با بازکردن مجدد یکی از حفره های امنیتی که قبلا آن را در نسخه 12.3 این سیستم عامل مسدود کرده بود باعث جیلبریک نسخه آخر این سیستم عامل شد. این اشتباه اپل سبب شد تا یکی از راه های نقوذپذیری که قبل‌تر توسط هکرها شناسایی شده بود و اپل آن را در نسخه 12.3 برطرف کرده بود مجددا در دسترس قرار گیرد. این جیلبریک بر روی نسخه 12.4 و نسخه های پایین تر از 12.3 این سیستم عامل کار می کند.
هکر معروفی که عموما آن را با نام مستعار Pwn20wnd می شناسند با امتحان کردن جیلبریکی قدیمی تر بر روی نسخه جدید این سیستم عامل متوجه بازگشت این عیب برطرف شده به آپدیت جدید این سیستم عامل شد.
ابزار جیلبریک unc0ver v3.5.0 که توسط این هکر معروف در مخزن گیت هابی منسوب به او منتشر شده است که بر روی چیپست های A8-A11 و A7-A7X  عمل می کند و از اکسپلویت های Sock Puppet و  Sock Port   بهره می گیرد. این ابزار بر روی محصولات جدید اپل که دارای چیپست  A12X می باشند کاربرد ندارد. در نتیجه آیفون XS  و XS مکس، آیفون XR، آیپد مینی 2019 و آیپد ایر 2019 که از این چیپست بهره مند هستند با این ابزار جیلبریک نخواهند شد.  
جیلبریک سیستم عامل اپل این امکان را به کاربران می دهد که محدودیت های که توسط اپل اعمال می شود را دور بزنند. اگرچه جیلبریک سیستم عامل ios این امکان را به کاربران می دهد که بسیاری از کارهایی که برای انجام آن ها با محدودیت روبه رو بودند را انجام دهند اما معایبی را نیز به دنبال خواهد داشت. در  ios 12.4  اپل اولین بار پشتیبانی از کارت اعتباری اپل را به درخواست کاربران و همگام با اپلیکیشن wallet آغاز کرده است که با جیلبریک کردن آیفون باید منتظر مسدود شدن حساب شخصی خود باشید.
بسیاری از کاربران تایید کرده اند که با استفاده از ابزار جیلبریک منتشر شده توانسته اند دستگاه های خود را با آن جیلبریک کنند اما کوپرتینویی‌ها هنوز برای فعال شدن دوباره این حفره امنیتی توضیحی نداده‌اند.  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.