پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه

در این مقاله می‌خواهیم بدانیم که پشتیبانی شبکه چیست و چرا اهمیت دارد

 امروزه تقریبا تمام شرکت‌های کوچک و بزرگ یک شبکه‌ کامپیوتری و یک پشتیبانی شبکه دارند.  همانطور که ممکن است از اسم آن حدس بزنید، پشتیبانی شبکه سرویسی است که به نگهداری و به ‌روزرسانی یک شبکه کامپیوتری کمک می‌کند. یک متخصص یا تیم پشتیبانی شبکه می‌تواند روی هر بخش از شبکه از دستگاه‌های جداگانه گرفته تا خود شبکه‌ اصلی کار بکند همچنین داشتن یک تیم پشتیبانی شبکه مناسب می تواند تفاوت بزرگی را در بهره وری و موفقیت شرکت شما ایجاد کند.

داشتن یک سیستم استاندارد

یکی از بزرگترین مزایای کار با تیم پشتیبانی شبکه این است که می توانید یک سیستم استاندارد را برای شرکت خود راه اندازی کنید. هنگامی که به تنهایی یک شبکه را طراحی می کنید یا بدتر از آن، به کارمندان خود اجازه می دهید سیستم های خود را راه اندازی کنند، شبکه‌ی شما از استاندارد خارج شده و  همواره مورد تهدید است  و در بدترین حالت اصلا کار نمیکند.

اما یک تیم پشتیبانی شبکه استانداردهای طلایی صنعت کامپیوتر را می‌داند و می‌تواند به شما در راه‌اندازی سیستمی که با آن استانداردها و شرایط شرکت شما مطابقت دارد کمک کند. همچنین کارکنان شما راحت تر از شبکه استفاده میکنند زیرا همه آنها روی نسخه های یکسان از یک سیستم کار می کنند و شبکه‌ی شما از هرگونه تنظیمات غیرعادی که می‌تواند منجر به کند شدن یا خرابی شبکه شود در امان می‌ماند.

چطور امنیت شبکه خود را بهبود بخشید

امنیت سایبری یک موضوع فوق العاده مهم برای هر کسب و کاری است که در دنیای مدرن فعالیت می کند. تمام فعالیت های یک شرکت از استخدام و حقوق گرفته تا توسعه محصولات جدید و بازاریابی آن، از طریق رایانه اتفاق می افتد. ایمن نگه داشتن شبکه شما توسط تیم پشتیبانی شبکه می تواند برای حفظ شما در صدر صنعت خود بسیار مهم باشد.

متأسفانه، به همان سرعتی که توسعه دهندگان اقدامات امنیتی جدیدی را ارائه می دهند، هکرها نیز راه های جدیدی برای فرار از آنها ارائه می کنند. تیم پشتیبانی شبکه میتواند شبکه شما را با جدید ترین روش ها به ‌روز و امن نگه دارد. این می تواند به شما کمک کند که از حملات سایبری در امان بمانید و اطلاعات خود را ایمن نگه دارید.

حفظ و نگهداری شبکه چیست

هدف اصلی تیم پشتیبانی شبکه نگهداری تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری شبکه برای اساس اصول و استانداردهای روز      می باشد که در آن کلیه تجهیزات شبکه از جمله سرورها ، سوییچ ، روتر ، مودم ، اکسس پوینت ، تجهیزات رادیویی ، انواع فایر وال های سخت افزاری مانند  میکروتیک ، جونیپر ، فورتیگیت ، سوفوس  و …

می توان به زیرساخت شبکه هم اشاره کرد همانند نحوه کابل کشی ، کیستون ها و چکینگ  لیبل بندی آن ، رک ،پچ پنل ، نحوه آرایش رک ، چک کردن چیدمان درست تجهیزات داخل رک می توان اشاره کرد

داشتن داکیومنت و مستند سازی یکی از مهمترین بخش حفظ و پشتیبانی شبکه می باشد  هر چقدر که وصعت و جزِات شبکه بیشتر باشد نیاز به اسناد و مدارک مکتوب برای بالا بردن رادمان کاری بیشتر احساس می شود .

پشتیبانی شبکه

 

رفع ایرادات در شبکه

در زمان بروز مشکل سخت افزاری و یا  نرم افزاری در شبکه پشتیبان شبکه موظف است در کمترین زمان ممکن ایراد را شناسایی و در صورت امکان آن را برطرف کند یا اگر در لحظه نتوانست مورد را برطرف کند به صورت مکتوب پیشنهادی مناسب برای  برطرف کردن آن ایراد را اطلاع رسانی کند  .

نگاه به آینده برای نیازهای شبکه

پشتیبان شبکه باید با در نظر گرفتن نیاز های شبکه ای  حال و اطلاع از هدف گذاری شرکت برای اینکه آیا در آینده تصمیم برای اضافه کردن  تعداد نیرو یا خدمات بیشتر نیاز دارند یا نه که بتوانند به مدیریت پیشنهادات مناسب پیرو به بالا بردن رادمان کاری و کم کردن هزینه ها در آینده بدهند به عنوان مثال نیاز به بالابردن امنیت نرم افزاری یا سخت افزاری  در شبکه یا ارتقاء تجهیزات سخت افزاری

راه اندازی یک کامپیوتر جدید

هنگامی که یک کارمند جدید را استخدام می کنید، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که یک سیستم کامپیوتری جدید راه اندازی کنید.

آنها علاوه بر دسترسی به حساب کاربری خود، به تمام امکانات مرتبط با شبکه شما، به پرینترها، مانیتورها و… نیاز دارند. اما آیا واقعاً می‌خواهید از یکی از کارمند های دیگر خود بخواهید که برای راه‌اندازی سیستم جدید وقت بگذارند؟

تیم پشتیبانی شبکه شما می تواند این کار را انجام دهد و مطمئن شود که سیستم جدید مطابق با استانداردهایی است که شرکت شما به آن پایبند است و به اعضای جدید تیم شما اجازه دسترسی به تمام برنامه ها و اطلاعات مناسب را می دهند. آنها می توانند همه چیز را آماده کنند تا استخدامی جدید شما به راحتی کار خود را آغاز کند.

بهبود بهره وری

شاید تعجب کنید اما باید بدانید یک تیم پشتیبانی شبکه در واقع می تواند به بهبود بهره وری کلی شرکت شما کمک کند.

زیرا برای یک مشکل کوچک در شبکه، کارمندان شما مجبور نیستند دست از کار بکشند و وقت خود را صرف رسیدگی به مشکلات شبکه شما کنند. علاوه بر این پشتیبانی شبکه شما

می توانند شبکه‌ای را پیکربندی کنند که سریع‌تر کار کند و یا ممکن است بتوانند راه حل هایی بیابند که کارایی بیشتری را که نیاز دارید را با دردسر کمتر ارائه کنید.

عیب یابی مشکلات روزانه

مهم نیست که چقدر شبکه‌ی قوی ای ساخته اید، هر از گاهی مشکلاتی در شبکه پیش می آید. اگر اقدامات احتیاطی اولیه را در نظر بگیرید، به هر حال باید بتوانید از اکثر بلایای بزرگ شبکه جلوگیری کنید.

اما هر از گاهی، یکی از کارکنان شما در اتصال به برنامه مورد نیاز خود با مشکل مواجه می شود و یا پرینتر شما در حالت فریز قرار می گیرد.

یک تیم پشتیبانی شبکه می تواند به عیب یابی این مشکلات کمک کند تا شبکه شما سریعتر راه اندازی شود و کار کند. آنها تخصص لازم برای تشخیص مشکلات رایج را دارند و می دانند چگونه آنها را حل کنند. و از آنجایی که پشتیبانی شبکه نقش اصلی آنها است، می توانند مشکل را حل کنند.

حل مشکلات اساسی شبکه

علاوه بر مشکلات کوچک روزانه، شرکت شما همچنین ممکن است متوجه شود که راه اندازی شبکه شما دارای مشکلات ساختاری بزرگ تری است. ممکن است مجبور باشید تنظیمات را تغییر دهید، یا ممکن است فناوری جدیدی به بازار بیاید که می تواند عملیات روزانه شما را متحول کند.

تیم پشتیبانی شبکه شما می‌تواند شما را در این تغییرات راهنمایی کند و به شما کمک کند راه‌حلی را پیدا کنید که برای شما کارآمدتر باشد.

همچنین اگر تصمیم دارید که باید به یک سیستم جدید ارتقا دهید، آنها می توانند در طول این فرآیند به شما مشاوره دهند و سیستمی را متناسب با نیازهای شما طراحی کنند. و اگر شما نیاز به ایجاد تغییرات در سیستم فعلی خود دارید، آنها می توانند تغییراتی را با کمترین اختلال برای تیم شما اجرا کنند.

داشتن یک تیم پشتیبانی شبکه خوب می تواند به شما کمک کند تا هزینه ها را کاهش دهید و شبکه خود را به طور مداوم به روز نگه دارید. آنها علاوه بر حل سریع مسائل در صورت بروز، می توانند به شناسایی مشکلاتی که هر روز اعضای تیم شما را کند می کنند کمک کنند. آنها می توانند به این موارد بپردازند و کارها را به آرامی و بدون مشکل پیش ببرند.  

 

گروه مهندسی یکتا سرویس آماده ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه برای افزایش کارایی سیستم شبکه ای شرکت شما می باشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *